Haber

2 bin 619 depremzede Gölbaşı’nda ağırlandı

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 2 bin 619 depremzede ağırlanıyor.

Kaymakam Erol Rüstemoğlu, Gölbaşı TEİAŞ Toplum Tesisleri’ndeki Özel Eğitim Uygulama Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplantıda 63 adet yardım tırını afetten etkilenen bölgelere gönderdiklerini söyledi.

Deprem sonrası yaptıkları çalışmaları katılımcılara aktaran Rüstemoğlu, yardım çalışmalarına destek verenlere teşekkür etti.

Rüstemoğlu, deprem bölgesinden Gölbaşı’na gelen depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını anlatarak, “Şu ana kadar tespit ettiğimiz 2 bin 619 depremzede yani 749 hane ilçemize geldi. Mogan misafirhanemiz. Diğer depremzedelerimiz de geçici olarak gönüllü vatandaşların evlerinde ve yakınlarının konutlarında barınmaktadır.” dedi.

İlçeden deprem bölgesine yardımların devam ettiğini vurgulayan Rüstemoğlu, şunları kaydetti:

“Şu anda deprem bölgesinde gıda ihtiyacı var. Buradan hayırsever vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşlarına sesleniyoruz. Gıda noktasında destek ve yardımlarınızı bekliyoruz. Gıda malzemelerinin bölgeye gönderilmesi gerekiyor. Bölge acil.Su noktasında şu an bir sıkıntımız yok.Bir derneğimiz 15 TIR su yardımı yaptı.Bölgenin bir kısmını gönderdik bir kısmını da göndereceğiz ama ilgilenen herkesin desteğini bekliyoruz. gıdaya katkıda bulunmak istiyor.”

Toplantıya Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Hoş, İlçe Nüfus Müdürü Birgül Doğanay, İlçe Sağlık Müdürü Ülgen Güllü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Yılmaz ile muhtar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu