Haber

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’ndan deprem bölgesine yardım

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle başlatılan kampanya kapsamında AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından hazırlanan yardım tırları bölgeye gönderildi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Sosyal İşler Müdürlüğü sorumluluğunda il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları idareleri, belediye başkanları, meclisin desteğiyle deprem felaketi sonrası yaraların sarılması amacıyla yapılan açıklamada üyeleri, mahalle muhtarları, partili ve hayırseverler, AFAD’a 7 Şubat’ta acil durum malzemelerinden oluşan 5 tır malzeme teslim edildiği bildirildi.

Açıklamada, valiliğimiz koordinasyonunda 2 tır yardım malzemesinin AFAD’ın ilgili birimlerine teslim edildiği belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Ayrıca gençlik kollarımızdan oluşan 40 kişilik bir ekip de yardım çalışmalarına aktif olarak katılmak üzere Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine gönderildi. İlçe belediyelerimizden ekskavatör, kepçe, kepçe ve vinç operatörlerinden oluşan ekipman ve uzmanlar transfer edildi.

Depremin ikinci gününde 30 bin ekmek, bugün ise 35 bin ekmek uçağıyla şehrimizden deprem bölgesine sevk edildi. Elzem ekipman olan 3 tır su tekrar sarsma alanına nakledildi. Yardım çalışmaları bugün ve önümüzdeki dönemde tüm hızıyla devam edecek. Bu yardımların toplanmasında ve ulaştırılmasında emeği geçen başta belediye başkanlarımız olmak üzere il ve ilçe yönetimlerimize, kadın ve gençlik kolları yönetimlerimize, mahalle muhtarlarımıza, değerli üyelerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

pendik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu