Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: 50 kilometre olan tünelin uzunluğunu 720 kilometreye çıkardık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, tüm ulaşım modlarında olduğu gibi karayollarında da son 21 yılda birbirinden değerli projelere imza attıklarını kaydetti. Türkiye’nin asrına yakışır projeleri birer birer hayata geçirdiklerini belirten Karaismailoğlu, Yeni Zigana Tüneli’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Karaismailoğlu, 2003-2022 ortasında 670 kilometre uzunluğunda 401 tünelin yapıldığını, bugün itibarıyla toplam uzunluğu 720 kilometre olan 484 tünelin hizmete girdiğini vurguladı. “2003’ten önce 50 kilometre olan toplam tünel uzunluğu, 2003-2022 arasında yapılan 670 kilometre ile yüzde 1340 arttı”dedi.

2002 yılından itibaren değişen zihniyetle yatırımların ivme kazandığına işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuştu: “2002’de tünel uzunluğumuz sadece 50 kilometreydi. Dün bir günde yaklaşık 50 kilometre tünel açtık. 14,5 kilometre çift tüpten oluşan Yeni Zigana Tüneli’nin açılışını yaptık. Toplam 29 kilometre tünel yaptık. çift ​​tüp Zigana Tüneli’nde Maçka’dan başlayıp Zigana Tüneli’ne kadar uzanan projede toplam uzunluğu 9.4 kilometre olan 7 adet Maçka Karahava Tüneli, 3.9 kilometre uzunluğunda 5 adet tek tüp ve 2.7 kilometre uzunluğunda 2 adet çift tüp, vatandaşlarımızın hizmetine.ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, Türkiye’nin her noktasında projelerin hayata geçirildiğini belirterek, Antalya’yı Konya ve iç kesimlere bağlayan 5 kilometre uzunluğundaki çift tüp Demirkapı Tüneli’nde çift yönlü toplam 10 kilometrelik tünel açtıklarını bildirdi. Karaismailoğlu, “Yaptığımız yatırımlarla hem ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz hem de vatandaşlarımızı hızlı, kolay, kesintisiz ve inançlı bir şekilde teslim ediyoruz. Karayollarına yaptığımız yatırımlarla 13 bin vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. İktidara gelmemizle birlikte, yatırım anlayışı değişti. Değişen bu zihniyetle vatandaşlarımız efendi biz hizmetkarız. Projelerimizle vatandaşımızın hayatını kolaylaştırdık”şeklinde konuştu.

toprakkale-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu