Yaşam

Çilek Görünümlü Bacaklardan Kurtulmanın İpuçları

Cildimizin pürüzsüz görünmesini kim istemez ki? Bazı etkenlerden dolayı cilt görüntüsü istemediğimiz bir görüntü alabilir. Bacaklarımızdaki batıklar da bu sorunlardan biridir. Uzun süre tıraş bıçağı kullanmak maalesef cildin yapısını değiştirir ve ağda, cilt kuruluğu gibi sebeplerle gözenekler tıkanabilir. Çilek görünümlü bacakların hepimizi rahatsız ettiğini biliyorum ama gerçek çalışmalar ve peeling ile bu sorundan kurtulmak mümkün olabilir. Gelin hep birlikte bu dertten nasıl kurtulacağımıza bakalım.

Satın aldığınız eserlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

“Bu içerik marka işbirlikleri içerebilir.”

1. Adım adım gidelim.

Bacaklarımızdaki selülitin bizimle birlikte yaşaması can sıkıcıdır. Pürüzsüz görüntüyü engelleyen sorunlardan biri de selülitlerimizdir. Kurtulmak biraz zaman alsa da bu at kılı fırçalarla kan dolaşımınızı hızlandırarak düzenli kullanımın etkisini görebilirsiniz. Haftada 2-3 kez duştan önce her iki bacağınıza da aşağıdan yukarıya doğru fırçalama işlemini yaparsanız bu görüntüden zamanla kurtulabilirsiniz!

Size etkili at kılı fırçalarının bağlantısını bırakıyorum.

2. Peeling, çökük görünümden kurtulmanın en değerli adımıdır.

Noktalı görünümü en aza indirerek cildinize istediğiniz pürüzsüzlüğü kazandıracak yöntemlerden biridir. Duş almadan önce mutlaka bacaklarınıza 10 dakika peeling yapmalısınız. Bunu zeytinyağı, şeker ve balı karıştırarak evde kendiniz yapabileceğiniz gibi granül peelinglerden de yararlanabilirsiniz.

3. Kese, ölü derinin vücuttan atılmasında mucizevi bir etkiye sahiptir.

Doğal peeling etkisi ile balkabağı keseleri batıklarınıza ve selülitlerinize son verecek! Kalça, bacak ve basen pürüzlerinizi gidermek artık mümkün olacak. Yüzünüze sürmenizde bir sakınca olmadığı söyleniyor ama sert olduğu için tahriş etmeden yavaş kullanmanızı tavsiye ederim.

ürün linki burada

4. Kabak kesesinden yapılan sabunla çift peeling.

Instagram’da sürekli önerilen kabak lifli sabunlar, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu peeling adımı için etkili çalışmalardan biridir. Duşta birkaç dakika masaj yaparak hem cildinizi rahatlatabilir hem de istemediğiniz sorunlara çözüm bulabilirsiniz!

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

5. Üreli duş jelleri kullanmak daha etkili olabilir.

Normal duş jellerinden farklı olarak üreli duş jelleri cildi daha düzgün nemlendirir ve çökük görünümün azalmasına yardımcı olur. Duştan çıktığınızda kuru cildinizle vedalaşabilirsiniz. Alman markası Isana, sürekli tavsiye eden TikTok kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı.

Ürün linki için tıklayınız

6. Hepimizin tıraş bıçağı kullanmak zorunda kaldığı anlar vardır.

Tıraş bıçağı kullanmanın verdiği zarar aslında yanlış tıraş bıçağını seçmekle alakalıdır. Cildinizi yumuşatacak daha kaliteli, 5 bıçaklı tıraş bıçakları kullanmamız gerekiyor. Trendyol’un en çok satan bu ürününü vücut bakım rutininize dahil etmek isterseniz buradan alabilirsiniz.

7. İşten hiçbir beklentisi olmayanlar, işi kullandıklarında istedikleri verimi aldılar.

Epilasyon tüy dökücü alet, herhangi bir acı hissetmeden tüylerinizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilir. Çalışma, çilek bacaklarının görünümünü ortadan kaldırmayı vaat ediyor. Kullanıcılar daha ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterdiğini ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olduklarını belirterek çalışmaya tam not verdiler.

Bağlantı burada

Kullanıcı yorumu bu: Ürünü bir hafta değerlendirmek için kullanmak istedim. Onun dışında bacaklardaki batıklar bitti, pürüzsüz ve yazın her zaman haftada iki kez epilatör kullanıyorum, bir hafta boyunca kesinlikle tavsiye ederim ☺️

8. Çilek görünümü kuru cildi sever.

Vücudumuz duşta su kaybettiği için neme ihtiyaç duyar. Ayrıca batık oluşumu kuru ciltte daha hızlı gelişen bir durumdur. Yüzümüz kadar cildimiz de nemlendirme işlemine ihtiyaç duyar ve bu atlanmaması gereken bir adımdır. Peeling sonrası vücudunuzu mutlaka nemlendirmelisiniz.

Bu ürün çok sık paylaşılıyor, göz atmanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu