Ekonomi

CME Group ABD Hazine takasında genişlemeyi hedefliyor

CME Group, ABD Hazine tahvillerini takas etmek için başvuruda bulunma niyetini açıklayarak 26 trilyon dolarlık piyasaya girme sinyali verdi. Bu gelişme, CME Group’u dünyanın en büyük tahvil piyasasında potansiyel olarak yeni bir oyuncu konumuna getiriyor.

Salı günü ortaya çıkan haber, CME Group’un şu anda CME Clearing aracılığıyla sağladığı takas hizmetlerini ABD Hazine tahvillerini de kapsayacak şekilde genişletme arzusunu vurguluyor. CME Clearing, borsada işlem gören sözleşmeler ve tezgah üstü türev işlemleri için takas ve mutabakat hizmetlerindeki rolüyle biliniyor.

Bir başka büyük borsa operatörü olan Intercontinental Exchange (NYSE:ICE) de Hazine takas alanına ilgi duyduğunu ifade etmiştir. Intercontinental Exchange’in sabit gelir ve veri hizmetleri başkanı Chris Edmonds, Reuters’a şirketin bu piyasaya hizmet verme niyetini aktararak, gelecekte Hazine takas hizmetleri sunmak için potansiyel bir teklife işaret etti.

CME Group’un bu sektöre girmesi, ABD Hazine tahvillerinin takasına yeni dinamikler getirebilir. Şirket halihazırda, önerdiği Hazine takas hizmetlerini tamamlayabilecek vadeli işlemler ve opsiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli varlık sınıflarında küresel karşılaştırma ürünleri sunmaktadır.

CME Group’un ABD Hazine tahvillerinin takası için yapacağı başvuruya ilişkin zaman çizelgesi belirtilmedi, ancak firmanın duyurusu finansal hizmetlerinin çeşitlendirilmesine yönelik önemli bir adımı işaret ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberbelen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu