Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aklımıza bile gelmiyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Erdoğan, Hatay’da halka hitap etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı ve bizim lehimize karar alan kardeşlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Oylarınızı almak bizim için önemli.

Tabii ki, beğeninize sahip olmak bizim için önemlidir. Hatay’ın sandığa gitmesi, tercihini demokratik yollarla göstermesi çok değerli. Sandıktan çıkan iradenin başımızın üstünde yeri var. Şu anda alanımızda 30 bin kişi var. 40 yıllık siyasi hayatımızda milletle kavga eden olmadık. Sıra geldi Hatay’da 100 bin kişiyle miting yaptık.

21 yıllık iktidarımız boyunca millete tepeden bakmadık. İnsanlarımızı hiçbir zaman tehdit etmedik. Biz her zaman ayıranlardan değil, birleştirenlerden olduk.

“AKILIMIZIN KÖŞESİNDEN BİLE GELMİYOR”

Hep kardeşlik diliyle konuştuk, bugün de aynısını yapıyoruz. CHP Genel Lideri ve onu izleyenler için milleti suçlamıyoruz. CHP zihniyetimizin temsilcileri olarak halkımızı suçlamıyoruz. Kimseyi küçümsemiyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı kaldıkları yerden çıkarmak aklımızın ucundan bile geçmezdi. Vatana ve millete hizmet yolculuğumuza devam ediyoruz. Hatayı seçmende aramak yerine kendimize bakıyoruz. Eksik bir şey varsa onu tamamlamaya çalışıyoruz. Seni seviyoruz. Biz sana inanıyoruz.

Yüzyılın felaketi 6 Şubat’ta biz ve ülkemiz insanlık tarihinin en yıkıcı felaketlerinden birini yaşadık. 14 milyon insanımız mağdur oldu. 50 bin insanımızı kaybettik. Yaralımız 100 bine yaklaştı. Birçok ilimizde hasarsız konut kalmadı. Tüm beyin sarsıntısı şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Evleri ve işyerleri yıkılan vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlk günlerde hem deprem bölgesinin büyüklüğünden hem de hava şartlarından dolayı zorlansak da kısa sürede toparlandık. Devletimizin bütün imkanlarını seferber ettik. Artık size yardım göndermeyeceğiz, diyordu CHP trolleri. Bakın AFAD Kızılayımız burada. Konya Belediyemiz burada. Sizi orada kardeş yaptık dedik.

“AYRIMCILIK YAPMADIK, YAPMAYACAĞIZ”

Ne diyorlardı? Size tekrar yardım göndermeyeceğiz. Bunu kim söylüyor? CHP’li troller.

Defne Hastanesi’nin temelini attığımızda muhalefet ne dedi? 3 ayda hastane yapılır mı dedi. . Covid döneminde Atatürk Havalimanı’na 3 ayda 1006 odalı Murat Dilmener hastanesini yaptık. Anadolu yakasında Pakize Öz Hastanesi’ni yaptık. Biz toprak insanıyız, çalışarak geliriz. 3 ayda bu nasıl olur diyenler bir işin var mı hayatında?

Bir derdim olduğundan değil, bir gerçeği ortaya çıkarmak için. Defne’de Tayyip Erdoğan yüzde 8 buçuk, Kemal Bey’de 90 buçuk. Burada mezhep ayrımı olduğu için bu yatırımı yapmıyoruz. Ben bu ülkenin cumhurbaşkanıysam, orada yaşayan insanlar olduğu için bu talimatı verdik. Çünkü biz yaratılanı yaratandan dolayı sevdik. Ayrımcılık yapmadık. Artık yapmayacağız. Erdoğan böyle tanındı, böyle tanınacak. 650 bin görevli ve gönüllümüz gönülden hizmet etti. Yüz milyonlarca kardeşimizin duasını ve desteğini yanımızda hissettik. Depremzedelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Şehirlerimizi tek tek gezdik. Üretimi tamamlanan köy konutlarının bir kısmını teslim ettik. Kampanya döneminde burada bir gözümüz, bir kulağımız vardı. Karşılaşılan her sorunu bizzat takip ettik. En büyük yıkımı yaşayan Hatay’ı Konya’ya zimmetine geçirdik. Belediyelerimiz altyapıdan üst yapıya, yemekhanelerden konteyner şehir kurulumuna kadar sizlere destek oldu. Arkadaşlarımız reklam yapmadılar, diğerleri gibi enkazın önüne poz vermeye gelmediler. Tanrı hepsini kutsasın. Kesintisiz barınma alanlarının oluşturulması depremzedelerimiz için kritik öneme sahipti. Geçici barınma merkezlerimizi ve iş yerlerimizi de faaliyete geçirdik. Kalıcı konutlar şu anda yapım aşamasındadır. Bunları eylül ve ekim ayına kadar bitirmeye çalışıyoruz.

“HATAY’DAN BU KEZ FARKLI BİR OY BEKLİYORUZ”

Değerli kardeşlerim, Antakya’daki küçük sanayi sitemizi yeniden ayağa kaldıracağız. Ülkemiz genelinde 130 bin konut ve 36 bin köy konutunun yapım sürecini başlattık. İnşallah 34 bini köy evi olmak üzere ilimizde 251 bin konut yapmış olacağız. Bugün muhalefetin çok konuştuğu defne hastanesinin açılışını yapacağız.

Onların sınırlarını sandığa koyup emekliye ayırmaya hazır mıyız? Ne söylersek söyleyelim, sadece bir terkedişi yerine getiriyoruz. Evleri orta derecede hasarlı olan vatandaşlarımız için de yeni konutlar yapacağız. Hedefimiz 650 bin konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmek olacak. Depremin bize hatırlattığı şeylerden biri de ölümlü olduğumuzdur. Arkamızda minnetle anılacak eserler bırakmaktır. Amacımız milletimize “Bir Erdoğan vardı, yiğit adamdı, yiğit adamdı” dedirtmektir. Niyetimiz her ne idiyse, zikirimiz o idi. Milletimizin gözünü boyamaya tenezzül etmedik. Karnemizi milletimizin önüne koyduk ve oy istedik. Kandil’deki teröristlerden talimat almadık. Emirlerini Kandil’den ve teröristlerden alıyorlar. Teröristlerle el ele giden Kemal Bey var. Ülkeme faydası olur mu? Gerekli yanıtı vermek için önümüzdeki hafta yorulmadan çalışıyor muyuz? Hatay’dan bu kez farklı bir oy bekliyoruz.

İnşallah aile ve gençlik bankamızın kurulmasıyla gençlerimizin evlenmesinin önünü açacağız. Bu CHP, İYİ Parti ve destekçileri LGBT mi? Peki, LGBT AK Parti’ye, MHP’ye sızabilir mi? Milletler Topluluğu’na sızabilir mi? Ailenin kutsallığına inanıyoruz.

“YALANCI SÖYLENEN KİŞİYE ASLA GÜVENİLİR OLMAZ”

Gabar’ı teröristlerden arındırmasaydık bu petrolü çıkarabilir miydik? Bu hafta sonuna kadar çok çalışıp pazar akşamını pazartesiye keyifli bir şekilde bağlayalım. Derdiniz kederimiz, sevinciniz sevincimizdir. Sizin gündeminizde ne varsa bizim de gündemimizde o var. 28 Mayıs’tan sonra Türk asrını sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Bunun için önce 14 Mayıs’ta yarım bırakılan nefsimizi 28 Mayıs’ta tamamlamamız gerekiyor. Milletimiz meclis çoğunluğunu bize vererek eski sistemi istemediğini gösterdi. Milletimiz 49,5 oyla bize teveccüh gösterdi. Önümüzdeki Pazar günü sandıkta güçlü bir hakimiyet kuracağınıza inanıyorum. Pazar günü karşımızda sadece CHP genel başkanı olacak. FETÖ’cülerle uğraştığını söyleyen birine güvenebilir misiniz? Seçim öncesi beleş vaatlerde bulunup depremzedelerimizi bulundukları yerden çıkarmaya çalışan birine bu yakışır mı? Selo’dan ayrılacağım diyor. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölüm sebebi bu Selo değil mi? Onun gitmesini istiyorsan bana oy vereceğini söylüyor. Öcalan dahil cezaevlerinin kapılarını kıracağız, özgür bırakacağız diyor. Milletim haftaya Pazar günü teröristlerle kol kola yürüyenlerin karşısına çıkmayacaktır. Adı yalancı ya da tamirci olan bir kişiye asla güvenilemez ve ülkenin yönetimi emanet edilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu