Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile görüştü: Gazze’deki insanlık trajedisinin sona ermesi için harekete geçilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in bombaladığı Gazze’de yaşanan insanlık trajedisine son vermek için temaslarını sürdürüyor. Önce Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni ile görüştü. Erdoğan son görüşmesini NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le yaptı. Her 3 toplantıda da Gazze’deki son durum ele alındı.

“En kısa sürede harekete geçilmeli”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüşmesinde Gazze’ye ilişkin net mesajlar verdi. Batılı ülkelerin tutumlarının Gazze’deki insan hakları ihlallerini artırdığını belirten Erdoğan, bölgedeki insanlık trajedisinin sona ermesi için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

İLETİŞİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı’ndan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Toplantıda Gazze’deki son durum, acil çözüm için yapılması gerekenler ele alındı. İnsan hakları ihlallerinin önlenmesi ve insani yardımların masum sivillere kesintisiz ulaştırılması görüşüldü.” Toplantıda Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Batılı ülkelerin tutumlarının Gazze’deki insan hakları ihlallerini artırdığını, ülkelerin İsrail’i durdurma konusunda çaba göstermemesinin telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacağını, Batı ve dünya kamuoyunun gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade etti. Gözümüzün önünde yaşanan ve görmezden gelinen insani trajedilere bir an önce son verilmesini istiyoruz. Geçmesi gerektiğini belirtti.” denildi.

devrekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu