Haber

Dışarı çıkmadan önce iki kez düşünün! Meteoroloji’den 28 il için ‘sarı’ alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin genelinin çok bulutlu ve çok bulutlu, ayrıca Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz’in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. , Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri ile Gaziantep ve Kilis çevresi.

SELLERE DİKKAT

Yağışlar, Marmara’nın güney ve doğusunda, Ege’de, Göller Bölgesi’nde, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Samsun çevresinde, Gaziantep’in batısında, Gaziantep’in kuzeybatısında görülür. antalya ve adana Özellikle kuzey ve doğu kesimlerde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden, yağışlar sırasında ani sel, yerel sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR BEKLENİYOR

Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği iddia edildiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olun.

28 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Öte yandan Meteoroloji, 28 ili sarı kodla uyardı. Bu iller şöyle sıralandı: Ordu, Sinop, Samsun, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Yalova, Balıkesir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli , Muğla, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Adana.


SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik olay olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik düzenlemelerden etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

haber-beydag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu