Haber

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık ara öndeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “balkon konuşması” olarak nitelendirdiği konuşmasında, “Kesin sonuçlar henüz netleşmese de açık ara öndeyiz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan, “Hem yerli oyların gayri resmi sonuçlarının açıklanması hem de yabancı oyların sayılması biraz daha zaman alacak gibi görünüyor.”

AKP Genel Merkezi’nin balkonundan destekçilerine seslenen Erdoğan, “Elbette çok gerisinde kaldıklarını bildikleri bir tabloyu anlatarak milleti bir kez daha belki de son kez kandırmaya çalışanlar gibi değiliz. ‘Öndeyiz’. Milli iradenin tezahürünü bekliyoruz, çünkü milli iradenin tezahür şekli henüz resmi olarak karşımıza çıkmadı. Sonucu beklerken sevginize burada karşılık verebilmek için geleneksel balkon konuşmamızı burada yapmaya karar verdik” dedi.

“Siyasi hayatımız boyunca milli iradenin kararına istisnasız her zaman saygı duyduk. Bu seçimde de saygı duyuyoruz, bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız. İnanıyoruz ki bu turu bir oyla bitireceğiz. Şu anki tabloyla bile milletvekilliği seçimleri Cumhur İttifakıdır” dedi. Milletimiz seçimin ikinci turunda tercihini yaptıysa bizim de başımızda yeri vardır” dedi.

“Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha tamamladı” diyen Erdoğan, “Kazanan, seçim tablolarının göstereceği rakamların da ötesinde ülkemiz, milletimiz olmuştur. Dünyada tektir, milletimizdir. Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini yaptık.”

DW/CO,EC

cayelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu