Yaşam

Galeri Beylikdüzü Genç Ressamı Ağırladı

İstanbul’un yeni sanat mekanlarından Galeri Beylikdüzü Sanat Buluşmaları devam ediyor. Sanat söyleşileri etkinliğinde bu kez genç ressam Maria Roza etkinlik kapsamında genç sanatseverlerle buluştu. Genç bir sanatçı olarak İstanbul’da açtığı “Paralel Hayvanlar” adlı ilk standına ilham veren Roza, hayvanlarla olan ilişkisinden bahsetti.

Beylikdüzü Belediyesi ve Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle ilçeye kazandırılan sanatseverlerin buluşma noktalarından biri olan Galeri Beylikdüzü’nde sanat buluşmaları devam ediyor. Art Talks etkinliğinde genç sanatseverlerle buluşan sanatçı Maria Roza, İstanbul’da açtığı ilk bireysel stant olan “Parallel Animals” adlı standına ilham kaynağı olan hayvanlara olan ilgisinden bahsetti.

“Tüm düşüncelerinizde özgür olun”

Sanat serüveninde yaşadığı zorlukları genç sanatçılara aktaran Roza, birlikte büyüdüğü hayvanlarla arasındaki bağı vurgulamak için bu ismi seçtiğini söyledi. Roza, “Hayvanların hayatımda çok önemli bir yeri var. Çocukluğum onlarla geçti. Eserlerimi anlam yükleyerek oluşturdum. Aslında onları onurlandırmak istedim. İşlerimde sadece bir kadın var. Dışarıdaki hayvanlar bu yalnızlığı telafi ediyor” dedi. Genç sanatçılara da tekliflerde bulunan Roza, “Düşüncelerinizde özgür olun. İlk sanat tarihi dersimi aldığımda ‘olmak istediğim yer burası’ dedim. Belirli bir kalıba düşmemek için sürekli bir ilgi alanı edindim. Bu ilgi alanlarından hep bir şeyler öğrendim. Hep hayal gücümü kullandım. Ben de bu gücü ifade ederek işlerimi oluşturdum.” o kelimeleri kullandı.

Genç sanatçı adaylarının sorularını yanıtlayan Roza, Galeri Beylikdüzü’nde düzenlenen etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu