Haber

Gazze’deki Şifa Hastanesi hizmet dışı

Gazze Sağlık Bakanlığı, Şifa Hastanesi’nde yakıtın tamamen bittiğini ve bu nedenle hastane kampüsündeki operasyonların durdurulduğunu duyurdu. Reuters haber ajansına konuşan Bakanlık Sözcüsü Ashraf Al Qudra, Gazze Şeridi’nin en büyük hastanesindeki duruma ilişkin, “Sonuç olarak 45 bebekle birlikte kuvözde yeni doğmuş bir bebek hayatını kaybetti.” Kudra, “Şifa Hastanesi’nde oksijen makinelerinin durması nedeniyle bazı hastalarımızı kaybettik.”

Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İsrail güçlerinin içinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi’nin hizmet dışı olduğu” belirtilirken, Gazze’deki hükümet de hastanedeki duruma ilişkin açıklama yaptı. İsrail güçlerinin Gazze’deki Şifa Hastanesi’ni tahrip ettiğini belirtti. Ameliyathane bölümüne saldırdığını bildirdi.

‘ŞİFA HASTANESİNDE ÖLDÜRÜLENLER TOPLU MEZARA DEFİNECEK’

Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Bersh, El Cezire Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Şifa Hastanesi çevresi 3 gündür aralıksız bombalanıyor. İsrail güçlerinin hastaneye girmesi için neredeyse her dakika ağır bombardıman yapılıyor. kara.”

Berş, İsrail’in saldırılarının ambulansların Şifa Hastanesi’ne giriş çıkışını engellediğini, hastanenin abluka altına alındığını kaydetti. Berş, “Hastanede son nefesini verenleri gömemeyiz. Sabah hastanede toplu mezar kazıp 100 kişinin cenazesini buraya gömmeyi planlıyoruz.” (DIŞ HABER)

haber-merkez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu