Ekonomi

JSW Altyapı hisseleri liman ihalesini kazandıktan sonra 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı

JSW Infrastructure hisseleri, şirketin değerli bir Kamu-Özel Katılım (PPP) projesini güvence altına almak için Adani’yi geride bırakmasının ardından Cuma günkü işlem seansında 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Altyapı firması, Karnataka’daki Keni’de her türlü hava koşuluna uygun, derin su limanı geliştirme ihalesini kazanırken, projenin başlangıç ​​kapasitesinin ₹ 4.119 crore (INR100 crore = yaklaşık 12 milyon ABD Doları) ve 30 milyon ton olacağı tahmin ediliyor. yıllık (MTPA).

Hisse senedi önceki kapanışı 202,80₹’den itibaren 217,70₹’den güçlü bir açılış yaptı ve 212₹ civarında sabitlenmeden önce 220₹’ye kadar yükseldi. Piyasanın olumlu tepkisi, kömür, kok kömürü, demir cevheri, kireçtaşı, dolomit ve çelik ürünleri ihracatı da dahil olmak üzere çeşitli kargoları elleçlemesi beklenen liman için başarılı teklifin açıklanmasının ardından yatırımcıların duyduğu güveni yansıtıyor.

Projenin stratejik değeri, bölgede artan kargo elleçleme ihtiyaçlarını karşılamak için derin bir su çekimi limanına olan kritik ihtiyacı vurgulayan Karnataka Denizcilik Perspektif Planı ile vurgulanmaktadır. Liman, çelik, çimento ve enerji santralleri gibi önemli branşlara yönelik altyapıyı güçlendirmek için tasarlandı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

pazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu