Haber

Kılıçdaroğlu’dan yeni video: İktidara gelir gelmez hemen hayata geçireceğiz

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte konutunun mutfağından çektiği görüntüyü toplumsal medya hesabından yayınladı. Vatandaşın çok fakirleştiğini, bunun zulüm olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde tüm çocuklara okullarda bir öğün fiyatsız yemek uygulamasını hayata geçireceklerini belirtti.

“TÜM ÜLKE İŞLEMEDİĞİMİZ SUÇUN CEZASINI ÇEKİYOR GİBİYİZ”

Kılıçdaroğlu, “Ekonomi hepimizi vurdu. Çok yoksullaştık, buna artık yoksullaşma denmez. Bir ekonomik şiddet ile karşı karşıyayız. Bunun adı olsa olsa zulüm olur. Tüm ülke işlemediğimiz bir suçun cezasını çekiyor gibiyiz. Ekonomik terördür bu. Ancak bu yoksulluk; terörün en kötüsü, çocuk yoksulluğu. Bambaşka bir seviye. Evlatlarımızın bir kısmı yarı aç yarı tok yatağa giriyor” dedi.

“ÇOCUKLAR BESLENME SAATİNDE ARKADAŞLARINDAN SAKLANIYOR”

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu kelamlarını şu formda sürdürdü: “Öğretmenler ile konuşuyorum, birtakım çocuklarımızın okula götürdüğü beslenme çantalarında kuru ekmek ve su var. Vallahi bu var. Su ve ekmek… Bu ülkede çocuklarımızın bir kısmı beslenme saatinde arkadaşlarından saklanıyor. Baygınlık geçiriyor. Anne ve babaları veresiye yazdırıp çocuklarına peynir ve ekmek alıyor. Bir şey yapmak zorundayız, bakın bu yoksulluğun zıttı zenginlik değil; bu yoksulluğun zıttı adalet. Bu çocuklara verilmeyen o adalet.

“ÖNERGE AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ”

Yol arkadaşlarıma söyledim, Meclis’te bu hususta bir takviye isteyelim, çocuklarımıza beslenme saatinde, örneğin; fiyatsız yemek verilmesine yönelik bir önerge verelim dedik ve arkadaşlarım verdiler. Pekala ne oldu? AK Parti ve MHP oyları ile bu önergemiz reddedildi.

“EN YOKSUL ÇOCUKLARA KARŞI EL KALDIRDILAR”

Allah aşkına aç çocuk nasıl bir siyaset arbedesi olabilir, aklım almıyor. Reddetmek için ellerini kaldırdılar, bu milleti ne hale getirdiler. En fakir ve en savunmasız çocuklarımıza karşı el kaldırdılar. Selvi Hanım ve ben haftalardır bu mevzuyu konuşuyoruz. Çok ancak çok etkilendik bu bahisten.

“ŞU AN DURUM ACİL”

İktidara gelir gelmez bu ülkeniz hoş evlatlarına, tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün fiyatsız yemek uygulamasını çabucak hayata geçireceğiz. Fakat şu an durum acil. Bekleyecek bir günümüz bile yok. Selvi Hanım ve ben düşündük, taşındık. Çabucak bir tahlile muhtaçlığımız var dedik. Beylikdüzü, İzmit, Çankaya, Safranbolu üzere belediyelerimiz çocuklarımıza bir öğün sağlıklı ve kâfi yemek verecek uygulamayı hayata geçirdiler. Gereksinim sahibi çocuklarımız arkadaşlarından geri kalmayacak bir biçimde beslenme çantalarına ulaşıyorlar, onlara teşekkür ediyorum. Kurumlara, iş beşerlerine herkese çağrımdır. Belediyelerimize bu hususta lütfen takviye verin.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu