Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Merkez Başkanlığı’na getirilen Hafize Gaye Erkan için olay iddiası: Uluslararası tefeciler onları istiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında konuştu. CHP olarak her soruna değindiklerini savunan Kılıçdaroğlu, konuşmasına bir dönem danışmanı olan ve önceki gün hayatını kaybeden Kenan Nohut’u anarak başladı.

ASGARİ FİYAT ARTIRILDIKTAN SONRA TÜRK-İŞ ELEŞTİRİ

Bugün açıklanan asgari ücretle ilgili açıklama yapan CHP lideri, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ı eleştirirken, “Bu kanunda sarı sendikacılıktır” dedi. Kılıçdaroğlu, taban fiyatın 15 bin civarında olması gerektiğini düşündüklerini belirtti.

HEDEFİ MERKEZ BAŞKANLIĞINA ERKAN ATANMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni ekonomiKılıçdaroğlu’nun hedefi Merkez Bankası başkanlığına atanan Hafize Gaye Erkan’dı.

“YÜZDE 40 FAİZ ALMAK İSTİYORLAR”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Erkan’ı ‘uluslararası tefecilerin’ istediğini savunan Kılıçdaroğlu, “Koskoca Merkez Bankası’nda bunları bilen birini bulamadınız mı? Bulabilirler ama uluslararası tefeciler istiyor. .Yüzde 40 faiz almak istiyorlar.Peki ne oldu,ne oldu?” Ahlak var mı? Hepsi geride kaldı. Bu kadar ahlaksız, Türkiye’ye ihanet eden bir politika görmedim” dedi.

haberkarsiyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu