Ekonomi

Konya Büyükşehir Belediyesi altyapı hizmetlerini genişletiyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sağlıklı ve sürdürülebilir altyapı hizmetlerinin kamuoyuna yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sorumluluk alanları içindeki yerleşim yerlerindeki altyapı ihtiyaçlarını sıkı bir plan ve program çerçevesinde karşıladıklarını belirtti. Konya genelinde yeni içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla mevcut kullanılan içme suyu temin ve dağıtım sistemlerini rehabilite ettiklerini belirten Önder Altay, yeni su temin sistemi kurulması için kayıp ve kaçak oranlarının en aza indirilmesine yönelik projelerin devam ettiğini vurguladı. 2023 2. Kısım Su Şebekesi Üretim Projesi kapsamında Çumra ilçesi Uzunkuyu Mahallesi’nde toplam 3 bin 811 metre yeni su şebekesi sınırı oluşturmaya başladıklarını kaydeden Önder Altay, “Yeni su şebekesi sınırımızda, Çumra Uzunkuyu İlçesi’nde ilk 2 bin 812 metresi tamamlanan yeni su şebeke sınırımız, basınç ve darbeye maruz kalan farklı çap ve büyüklüktedir.” Korozyona ve çürümeye karşı 100 yıl dayanıklı polietilen borular kullanıyoruz. Üretimi devam eden üretim hattımız Uzunkuyu’nun yanı sıra Feriz Mahallesi’ni de besleyecek. Sağlıklı ve uzun ömürlü su hizmeti sunmak için modern bir su yönetim sistemi kurmayı ve içme suyunda Avrupa Birliği ve Türkiye kalite standartlarını oluşturmayı hedefliyoruz. “Bölgede su yönetiminin genel etkinliğini ve verimliliğini arttırmayı hedefleyen KOSKİ Genel Müdürlüğümüz” dedi.

Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün yıl sonundan önce işletmeye almayı planladığı yeni su şebeke hattının 4,3 milyon liraya mal olacağını da sözlerine ekledi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu