Haber

Konya Büyükşehir Hatay’da Arıtma Tesisi Bakımı Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, depremden büyük zarar gören Hatay’da kente içme suyu temin ederken, Karaçay İçme Suyu Arıtma Tesisinde de bakım ve dezenfekte çalışması yaptı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Karaçay Arıtma Tesisi’nde sağlıklı içme suyu için seferber olduk. Klorlama çalışmalarımızı tamamladık. Hatay’a kesintisiz içme suyu sağlamak için tüm ekiplerimizle sahadayız. Deprem bölgesinde bir damla suyun ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlıyoruz.” söz konusu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde yıkıcı etkileri olan depremin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ilçeye içme suyu sağladı; Ayrıca yıkılan ve işlevsiz hale gelen Karaçay İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde bakım ve dezenfeksiyon çalışmalarını yürüttü.

Hatay’ın Samandağ ilçesindeki Karaçay Barajı’ndan gelen suyu arıtan tesiste, içme ve kullanma sularını sıvı klor ile dezenfekte ederek aslına uygun şekilde tüketilmesini sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, günlük 123 bin metreküp arıtma kapasiteli tesis yıkılmamış binalara gidiyor. Ayrıca su şebekelerinin bakım ve onarımını da yaptı.

“DEPREMDE BİR DAMLA SUYUN NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU ANLIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Karaçay Arıtma Tesisi’nde sağlıklı içme suyu için seferber olduk. Klorlama çalışmalarımızı tamamladık. Hatay’a kesintisiz içme suyu sağlamak için tüm ekiplerimizle sahadayız. Daha iyi anlıyoruz. sallanan bölgede bir damla su ne kadar kıymetli. Nokta nokta vatandaşlarımıza içme suyu sağlamaya başladık. Türkiye tek yürek.” söz konusu.

İÇME SUYU TEMİNİ VE PORTATİF WC HİZMETİ

Evleri yıkılan ve suya ulaşmakta güçlük çeken depremzedelere tatlı su araçlarıyla hizmet veren KOSKİ, depremzedelerin, arama kurtarma görevlilerinin, askerlerin, polislerin, insani yardım gönüllülerinin ve diğer kişilerin kullanımına yönelik seyyar tuvalet kurulumlarını da tamamladı. kamu çalışanları.

Hatay’ın çeşitli yerlerinde su şebekelerinde bakım ve onarım çalışmaları yapan KOSKİ, depremde hasar gören su borularını onarıyor, tamir edilemeyen boruları ise yenisiyle değiştiriyor. Deprem bölgesinde hasar gören konutların abone hattı iptal işlemlerini de yürüten KOSKİ ekipleri, kullanılmayan vanaları da yenileri ile değiştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu