Haber

Konya’da kızını bıçakladığı iddiasıyla yargılanan sanığın tahliyesine karar verildi.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde kızını bıçakladığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.

Tutuklu sanık Mevlüt A., kızı Meryem A. ve tarafların avukatları, Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya katıldı.

Mevlüt A. ifadesinde, olay gecesi Bosna Hersek İlçesi’ne giderek kızını işten aldığını, eve dönerken aralarında herhangi bir tartışma veya kargaşanın yaşanmadığını ileri sürdü.

Eve vardıklarında bir odaya çıktığını, kızının da mutfağa gittiğini iddia eden Mevlüt A, “Mutfaktan kızımın sesini duydum. Yanına gittiğimde kanlar içindeydi. Hemen onu kaldırdım. hastaneye götürdüm. Olayın telaşında ne olduğunu sormadım. Kızımı ben bıçaklamadım. Tahliye ve beraatımı talep ediyorum.” .” ifadesini kullandı.

Bıçaktaki parmak izinin sorulması üzerine sanık Mevlüt A, “Olay günü bıçağı kullanıp kullanmadığımı hatırlamıyorum. Parmak izinin nasıl bulunduğunu bilmiyorum.” söz konusu.

Meryem A. da duruşmada verdiği ifadede, olay gecesi eve giderken aralarında hafif bir tartışma yaşandığını, farklı bir eve gitmek istediğini ancak babasının bu fikre karşı olduğunu ifade etti.

Eve vardıklarında mutfağa girdiğini belirten Meryem A, “İş yerinde bazı sorunlar yaşadım ve moralim iyi değildi. Mutfağa girdiğimde bir anda mutfakta bulunan bıçakla kendimi yaraladım. Bilincimi kaybettiğim için olayın devamını hatırlamıyorum. Babamdan şikayetçi değilim. Eylemi ben gerçekleştirdim.” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

13 Aralık 2023’te Selçuklu ilçesindeki evinde bıçakla yaralanan Meryem A. hastaneye kaldırılırken, baba Mevlüt A. ise polis tarafından gözaltına alındıktan sonra nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. takımlar.

Meryem A. polise verdiği ilk ifadede babasının kendisini yaraladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu