Haber

Selahattin Demirtaş: Erdoğan’ın Adaylığına Karşı Yüksek Seçim Kuruluna İtiraz Dilekçesi Vereceğim

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin, “Erdoğan illegal ve illegal bir aday olarak seçilebilir ama asla pirupak bir aday olarak seçilemez. Erdoğan’ın adaylığına karşıdır. . Yüksek Seçim Kurulu’na dilekçe vereceğim. Erdoğan kral mı ki kanunlar onu bağlamasın? Pardon onun hükümdarını bilmiyorum” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı hakkında açıklama yaptı. Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“Erdoğan’ın adaylığı hem diploması olmadığı için hem de cumhurbaşkanı seçilse de üçüncü kez cumhurbaşkanı olmayacağı için hukuka aykırı ve yasadışıdır. Yüksek Seçim Kurulu’nun Erdoğan’ın adaylığını kabul etmesi bu gerçeği değiştirmez. Yüksek Seçim Kurulu başka bir suça ortak oluyor.

“KRALI TANIMIYORUM”

Erdoğan yasa dışı ve yasa dışı bir aday olarak seçilebilir ama asla Pirupak adayı olarak seçilemez. Erdoğan’ın adaylığına karşı Yüksek Seçim Kurulu’na dilekçe vereceğim. Erdoğan, kanunların onu bağlamadığı kral mı? Affedersiniz, hükümdarınızı bilmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu