Ekonomi

Selçuklu Belediyesi Tarım Makinaları Kiralama Desteğiyle Patates Hasadını Gerçekleştirdi

Selçuklu ilçesinde 100 dönümlük alanda üretilen patateslerin hasadı Selçuklu Belediyesi’nin tarım makinesi kiralama desteğiyle yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplam 100 dönüm alanda üretilen patatesler, Selçuklu Belediyesi Köy Hizmetleri koordinesinde Ulumuhsine, Küçükmuhsine, Akpınar, Selahattin, Tepekent ve Yükselen mahallelerinde kiralama imkanıyla hasat edildi. Müdürlüğü, Başarakavak İlçesi merkezlidir.

Selçuklu Belediyesi tarafından satın alınan ve Başarakavak İlçesi belediye ek binasında kiralanan patates ekim ve hasat makineleri, 60 beygir gücündeki traktörlerin rahatlıkla uygulayabildiği, saatte 3 dönümlük alanda ekim ve hasat yapabilmektedir.

Belediye Başkanı Ahmet Pekyatmacı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceğinde tarım ve istihdamın çok değerli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Pekyatmacı, tarımsal üretimi ve istihdamı teşvik edecek çalışmalar yürüttüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Kurduğumuz müdürlükle başta hayvancılık ve tarım olmak üzere diğer alanlarda da üretim yapılması, iş çeşitliliğinin ve bunlara bağlı istihdam olanaklarının artırılması, üretilen mevcut eserlerin geliştirilmesi ve geliştirilmesine ilişkin hedeflerimizi somutlaştırdık. Müdürlüğü, iş çeşitliliğini artırmak, üretim olanaklarını genişletmek, üretilen eserlerin istihdam olanaklarını artırmak amacıyla kurduk.” Daha iyi şartlarda ekonomik fiyat kazanmak için neler yapılabilir üzerinde çalışırken bir yandan da sunabileceğimiz fırsatları mahalle sakinlerimizle paylaşıyoruz. Başarakavak İlçesi Belediye Ek Hizmet Binasına teslim ettiğimiz Patates Ekim ve Hasat araçlarını çiftçilerimiz kolaylıkla kiralayıp üretim yapıyor. Çiftçilerimizin ekim ve hasat zamanları farklıdır. “Her iki aletimizden de düşük maliyetle yararlanıyorlar ve böylece hem ürün çeşitliliğine hem de çevremizdeki üretime katkıda bulunuyoruz.”

ipsala-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu