Haber

Sıcak Havalara Kısa Süreliğine Veda: Meteorolojiden İstanbul Dahil Birçok İl İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Kısa bir süreliğine de olsa kavurucu sıcaklara veda edeceğiz. Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz’de sıcaklıkların düşmesi beklenirken, bazı illerde sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 1 Eylül 2023 Cuma gününe ait hava durumu raporunu yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, Çankırı, Çorum, Amasya’nın sahil ilçeleri. , Kars ve Ardahan çevreleri, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusu, Ankara ve Balıkesir’in kuzey kesimleri, Doğu Akdeniz’in kıyı kesimleri, Toroslar ve Hatay’ın yerel kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler hafif bulutlu ve açık. Geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İstanbul Boğazı ve İstanbul Anadolu yakasında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz’de sıcaklığın 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul ve Marmara’nın kuzeydoğusunda beklenen yağış öncesi şimşek çakması geceyi adeta aydınlattı. Uzun süre üst üste yıldırımlar İstanbul’un farklı noktalarından görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu