Ekonomi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ortaklık kültürünün geliştirilmesi çağrısı

Daveti yapan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Zeki Özdemir, Sivas’ta ortaklık kültürünü geliştirmek ve desteklemek konusunda kararlı olduklarını belirtti.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, büyümenin ve rekabetin artık işbirliğine bağlı olduğunu, bu nedenle işletmelerin ortaklık kurmasına, sektörel kümelenmeler oluşturmasına ve birlikte hareket etmesine büyük önem verdiklerini ve bu hedef doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Mevcut STSO yönetiminin kaynak bulma konusundaki tecrübe ve başarısına vurgu yapan Özdemir, gerçek projeler ürettiğinizde kaynaklara ulaşmanın daha kolay olduğunu ve başarılı sonuçların ortaya çıktığını belirtti. Özdemir, şirketlerin büyüme yolunda daha hızlı adım atabilmesi için ortaklıklar kurulması gerektiğini kaydetti.

“Ticaret Bakanlığınca destek kapsamına 2 proje dahil edildi”

Firmaların ortaklık kurmadan Sivas’ta büyüme olmayacağını belirten Başkan Özdemi, “Savunma Sanayii ve Doğaltaş sektöründeki üyelerimizin birlikte hareket etmeleri, kurumsal yapılarını güçlendirmeleri ve ihracatlarını artırmaları amacıyla STSO’nun hazırladığı 2 proje Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi çerçevesinde Ticaret Bakanlığınca destekleri dikkate alındı.Bu projeleri firmaların gelişimi için kullanacağız.Sivas’ın ortaklık anlamında eksikliklerini biliyoruz ve zorlukların aşılması için çalışıyoruz. Bu konuda başarılı örnekler oluşturacağız.Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak teknik, metodolojik ve “Tüm kaynaklarımızı şeffaf bir yaklaşımla kullanacağız. Başarılı olabilecek her türlü girişimi, dahil olsak da olmasak da destekleyeceğiz. Yakın gelecekte bu konuda tekliflerimiz olacak. Tüm üyelerimizin bu yaklaşıma kayıtsız kalmamalarını bekliyorum. İmkansızı hep birlikte başaracağımıza inanıyorum.” dedi. – SİVAS

habernazilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu