Haber

Siyahilere işkence yapan 6 eski polis suçunu kabul etti

ABD’nin Mississippi eyaletinde altı eski polis memuru, 2 siyahi kişiye işkence yaptıkları suçlamalarını kabul etti.

ABD’nin Mississippi eyaletinde 32 yaşındaki siyahi Micheal Jenkins ve 35 yaşındaki Eddie Parker’a silah, şok cihazı ve yumruk kullanan altı eski polis memuru bugün mahkemeye çıktı. Mahkeme, 2 zenciye işkence yapan 6 polis memuruna insan hakları ihlalleri, silah kullanma ve haklarından mahrum bırakma dahil 16 suçlamada bulundu. Eski Polis Memuru, 52 yaşındaki Başmüfettiş Brett McAlpin, 28 yaşındaki Narkotik Müfettişi Christian Dedmon, 46 yaşındaki Teğmen Jeffrey Middleton, 31 yaşındaki Polis Yardımcısı Hunter Elward, 27 yaşındaki Polis Yardımcısı Danil Opdyke ve 31 yaşındaki Narkotik Müfettişi Joshua Hartfield, 2 siyahi kişiye işkence yapmakla suçlanıyor. kabul etti.

Saatlerce eziyet ettiler

Söz konusu 6 eski polis memurunun, 24 Ocak’ta Mississippi’nin Braxton kasabasındaki iki siyahi erkeğe ait konutuna girdikten sonra ellerine kelepçe taktıkları ve iki saatten fazla şiddet uyguladıkları belirtildi. Polis ekiplerinin iki kişiyi şok tabancaları kullanarak defalarca dövdüğü ve ırkçı hakaretlerde bulunduğu, bir polis memurunun Jenkins’e ateş açarak ağzını ve çenesini yaraladığı belirtildi.

Polis memurlarına tepki

ABD’li avukat Darren J LaMarca şunları söyledi: “Bu eski kolluk kuvvetleri, birçok kişinin gurur ve haysiyetle taktığı rozeti lekeleyen iğrenç ve ahlaksız şiddet eylemleri gerçekleştirdiler. Yeminlerini bozdular ve bizi korumaya yemin ettikleri suçlular oldular.”

Başsavcı Merrick Garland, altı eski polis memurunun “kurbanlarına işkence yaptığını ve onlara tarif edilemez zararlar verdiğini” söyledi.

Geçen Haziran ayında istifa eden ve görevden alınan 6 polis memurunun olayla ilgili olarak devlet suçlamasıyla yargılandığı belirtildi. – MİSİSİPİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu