Teknoloji

Sol Kulak Olumlu Sözlere Daha Duyarlıdır

Bilim adamlarının sağlıklı bireylerle yaptığı yeni bir çalışma, insanların sol kulağının iyi habere” Verdiği tepkinin sağ kulağın tepkisinden çok daha fazla olduğunu ortaya koydu. Uzmanlar bunun nedenini şimdilik anlayamadılar ama biri size yeterince haberi olduğunu söylerse o zaman bu yazıdan sonra size anlatabilir. Haberler. sol kulağında duymak isteyebilirsin.

İsviçre’de hizmet veren Lozan Üniversitesi, Federal Teknoloji Enstitüsü ve Lozan Üniversite Hastanesi’nde gerçekleştirilen araştırma kapsamında kahkaha ya da insanları sevindirecek haberler gibi olumlu sesler kulağımıza geliyor. nasıl algılanır araştırıldı. Araştırmalara göre sol kulak olumlu bir ses duyduğunda çok yüksek düzeyde sinirsel aktiviteyi tetikliyor. Elbette sağ kulak pozitif sesler duyduğunda sinirsel aktiviteyi tetikliyordu ama tetikleme seviyesi sol kulağa göre oldukça düşüktü. düşüktü.

Üstelik sol kulak bunu sadece iyi haberler ve olumlu sesler için yapar.

Araştırmada katılımcılara hem müjde ve kahkaha gibi olumlu sesler hem de anlamsız sesli harflerle bağırma sesleri verildi. negatif sesler oynandı. Bu noktada sol kulağın pozitif seslerde aşırı tepki verdiği, negatif veya nötr seslerde ise normal sinirsel aktivite ürettiği belirlendi. Yani sol kulak sadece iyi haber veya olumlu ses Çok fazla tepki üretiyordu. Olumsuz veya nötr sesler, sol ve sağ kulaklar için mükemmeldi. Şunu da belirteyim; Araştırma kapsamında kişiler sağdan, soldan ve önden gelen seslerle dinlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stephanie Clarke, sol kulağın tercihinin ne kadar süredir ve neden var olduğunu anlattı. ne bilmiyorlardı söylenmiş. Ayrıca bilim insanı, bu durumun insanlara özgü olup olmadığının bilinmediğinden de söz etti. Bu bilinmeyenler açıklığa kavuşturulabilirse, sol kulağın neden iyi haberlere daha fazla tepki verdiği netleşebilir. tabii ki ne zaman istersenbelirteyim.

murgulajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu