Haber

Türkiye’ye örnek lider: Mehmet Canpolat

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, hizmete sunduğu örnek projelerle Türkiye’de başarılı bir belediye başkanı profili çiziyor. Göreve geldiği günden bu yana bahsettiği çalışmaları bir mahalleye kazandıran Önder Mehmet Canpolat, projeleriyle çocukların yüzünü güldürürken, yaptığı hizmetlerle de mahallelinin takdirini kazanıyor. .

KÜLTÜR MERKEZİ AŞIKLAR DİYARI İÇİN ÇOK UYGUN

Aşıklar diyarı olarak bilinen Kısas Mahallesi’nde bulunan eski belediye hizmet binası, Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kültür Merkezi’ne dönüştürüldü. Kısa sürede çalışmaların tamamlanarak hizmete açıldığı Kısas Kültür Merkezi’nin açılışı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi. Kısa şarkıların söylendiği ve Haliliye Belediyesi Halk Dansları ekibinin yöresel oyunların sahnelendiği açılış töreni, Aşık Sefai’nin saz çalmasıyla devam etti.

Bölgenin Kısas Kültür Merkezi’ne ihtiyacı olduğunu ve dedikleri gibi tamamladıklarını dile getiren Önder Mehmet Canpolat, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Dikiş atölyeleri, el sanatları atölyeleri, derslikler, nota ve enstrümanlar için bilgisayar ve okuma odasının bulunduğu Kısas’a yakışır Kültür Merkezi’nin açılışındayız. Kısas’ın asfalt taahhüdünü gerçekleştirdik, inşallah baharda Kısas’ta bütün yollar asfaltlanacak. Kısas’ta geçmişten bugüne ne dediysek onu yaptık. Yine bir sözümüz oldu, unutmadık. Taziye evi, kültür yeri Kısas’a yakışır değil mi? Bunu burada konuşalım. Yerimiz hazır, inşallah bu yıl temelini atıp Kültür Evimizin açılışını yapacağız.”

Kültür Merkezi’nde Müzik Dersi, Bilgisayar Kursu, Dikiş Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, 45 kişilik Okuma Salonu, 15 kişilik Derslik ve Kısas Mahallesi Muhtarı bulunacak.

HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN 400 ÇOCUĞA KARNE VERİLDİ

Haliliye Belediyesi’nin düzenlediği programla 400 çocuğa bisiklet hediye edildi. İlk kez pedal çevirme fırsatı bulan çocuklar, karne hediyesi aldıklarını belirterek teşekkür ettiler.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı tespitlerin ardından ilçede ikamet eden 400 çocuğa bisiklet hediye edildi. Haliliye Belediyesi Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programla minikler bisikletlerine kavuşurken, memnuniyetleri gözlerine yansıdı.

Başkan Mehmet Canpolat, Haliliye Belediyesi’nin gönül belediyeciliği anlayışıyla her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu belirterek, çocukların memnuniyeti için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Önder Mehmet Canpolat, “Haliliye Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız ve emrinizdeyiz. Sizler bizim çocuklarımızsınız. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak Haliliye’de yaklaşık 24 bin ailenin her türlü ihtiyacı için yanındayız. Bugün de çocuklarımız sağlıkla pedal çevirsinler diye bisikletlerinizi teslim ediyoruz. Açılıştan açılışa koşarak Haliliye’mizi her geçen gün geliştiriyoruz.dedi.

Törenin ardından bisikletlerine kavuşan çocuklar, karnelerini aldıklarını belirterek, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN GENÇLERE KAYNAK KİTABI DESTEĞİ

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezi, gençler için bir eğitim merkezi oluyor. Kurslardan yararlanan gençler için her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversiteye hazırlık kitap seti hazırlandı. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programla 400 öğrenciye 11 kitaptan oluşan 4.400 adet üniversite hazırlık kitabı seti hediye edildi.

Gençlerin geleceğe daha iyi adımlarla hazırlanmaları için eğitime her zaman takviye vereceklerini belirten Önder Mehmet Canpolat, “Gençlere ve geleceğimize sürekli yatırım yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın deyimiyle Türk Yüzyılında bize yakışan budur. Gençleriyle birlikte zirveye tırmanan ve geleceğe de inşallah damgasını vuracak lider ülke Türkiye, dünyanın ilk 5 ülkesi arasına girme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Elbette Şanlıurfa, özellikle Haliliye çalışmalarımız sayesinde her geçen gün daha da güzelleşiyor. İnsana yatırım, gençliğe yatırım, geleceğe yatırım son derece değerli ve önemlidir. Bu kapsamda Haliliye Belediyesi olarak rutin işlerin yanı sıra gerek spor, gerekse antrenman ve hazırlık anlamında öğrenci kardeşlerimizin hizmetinde ve hizmetinde olan birçok kurs merkezimiz de bulunmaktadır. Bu doğrultuda 2019 yılından bu yana resmi rakamlara göre 4.350 arkadaşımızı üniversite sınavına hazırladık. Tıp fakültesi dahil 1000’den fazla öğrencimiz üniversiteyi kazandı ve şu anda okuyorlar. Bugün 11 bölümden oluşan 4 bin 400 soru kitabımızı yaklaşık 400 öğrenciye dağıttık.”

HALİLİYE BELEDİYESİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN TEMEL TEMEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇILDI

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde Haliliye Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Haliliye Mahallesi’nde nüfus yoğunluğunun olduğu Ahmet Yesevi Mahallesi’nde temeli atılan İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası zemin kat ve teras katı olmak üzere 5 kattan oluşacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “İnşallah 1 yıl sonra burada açılışını yapacağız.” Önder Mehmet Canpolat yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Takviyeleri için Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda Valiliğimizin himayesinde bölgemize yakışır yaklaşık 16 milyonluk bir yatırımın temellerini atıyoruz. İnşallah bir seneden kısa bir süre sonra da burada hizmete açmış olacağız. İnsan geriye dönüp baktığında yaptıklarıyla anılır. Bir eser bırakmak için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada en büyük katkı Haliliyeli hemşerilerimden geliyor. Bu onların bize olan güveni ve güvenidir. Onlara sonsuz minnettarız. Elimizden geldiğince çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KÖYLER ARASI SPOR MÜSABAKALARINDA RENKLİ ANLAR

Haliliye Belediyesi’nin Buyruklar Mahallesi’nde düzenlediği Köyler Arası Spor Müsabakalarında voleybol, futbol, ​​atletizm ve bilek güreşi bölümlerinde mücadele eden gençler gayret gösterdi. Çevre köylerin de katıldığı maçta başarılı takımlar final mücadelesi verirken, düzenlenen törenle dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi. Haliliye’nin tüm köy ve mahallelerine eşit hizmet verdiklerini belirtti. En uygunu için çalıştıklarını belirten Önder Mehmet Canpolat, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Buyruklar Muhtarı, köyler arası spor müsabakalarıyla ilgili genç bir heyet ile yanıma geldi. Çevremizdeki köylerle bir yarışma düzenleyeceğiz” dedi. Her zaman olduğu gibi tüm Haliliye ve tüm köylerimizin yanı sıra Emirlerin de hizmetindeyiz dedik. Nasıl ki parkınız, yollarınız, yaptığımız çok güzel camimiz varsa, Haliliye’mizin bütün köyleri, mahalleleri en güzeline layıktır. Her zaman en iyi ve en iyi olmak mottosuyla bugüne kadar nasıl hizmet verdiysek bundan sonraki süreçte de hizmetinizde ve hizmetinizde olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu