Haber

Aile Hekimine Sopayla Saldıran 3 Kişi Serbest Bırakıldı!

İzmir Torbalı’da aile sıhhati merkezinde misyon yapan Ekin Hürel Günay’a sopayla saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan 3 kardeş serbest bırakıldı. Ekin Hürel Günay ise yaşadığı bu olaydan sonra istifa ettiğini açıkladı.

3 kardeş hakkında ‘kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak halde taammüden yaralama’ suçundan dava açıldı

İzmir’in Torbalı ilçesinde 22 Ağustos’ta çalıştığı aile sıhhati merkezinde çıkan hengame sonrası ‘beyaz kod’ veren aile tabibi Ekin Hürel Günay’ı olaydan 1,5 ay sonra takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle haklarında ‘kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak biçimde taammüden yaralama’ suçundan dava açılan 3 kardeş, mahkeme heyeti tarafından tahliye edildi.

Torbalı 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar S.A. ile ağabeyleri F.A. ve S.A. bulundukları cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken taraf avukatları, İzmir Tabip Odası avukatı ve müşteki tabip Ekin Hürel Günay da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu S.A. olay günü karşılaştıkları hekimin kardeşine küfrettiğini ileri sürerek, otomobildeki çalıyla doktora vurduğunu lakin pişman olduğunu, özür dilediğini söyledi.

Tutuklu F.A. da tabibin kendisine küfrettiğini öne sürerek, olay nedeniyle üzgün olduğunu, tabipten ve ailesinden özür dilediğini tabir etti.

‘Bu olaydan sonra mesleğimden istifa ettim. Gelirim yok’

Diğer tutuklu S.A. da olaydan 1,5 ay evvel aile sıhhati merkezinde yaşadıkları tartışmada müşteki tabibin kendisine saldırdığını argüman ederek, ‘Olay günü de doktorla konuşmaya karar verdik. Yol üzerinde doktoru gördük. Abilerime ‘işte hekim burada’ dedim. Konuşmak için önce F.A. indi, küfür olayı olunca iş çığırından çıktı. S.A’nın elindeki sopayı alıp kendimi savunmak hedefiyle tabip beyefendiye vurdum. Pişmanım, özür diliyorum’ dedi.

Müşteki Ekin Hürel Günay da sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, ‘Araçtan indiğim sırada başımın sol tarafından darbe aldım, tanımadığım sanık olan S.A’yı gördüm. Başımın sağ tarafından darbe aldım. Daha önce sorun yaşadığım diğer sanık S.A’yı gördüm. Bu sanık iki kardeşinin ortasında sağ gözüme vurdu, gözlüğüm kırıldı. Arbede yaşandı. Kendimi savunmaya çalıştım. Arbede yaklaşık 4-5 dakika sürdü. S.A. yere düştüğümde tekmeler attı, ağabeyleri de sopalarla vurmaya devam etti. Bu olaydan sonra mesleğimden istifa ettim. Gelirim yok’ diye konuştu.

Savcı, sanıkların tahliyesini talep etti. Hakim, sanıkların tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Torbalı 5 No’lu Aile Sıhhati Merkezinde 22 Ağustos’ta çıkan kavgada, doktor Ekin Hürel Günay, S.A. hakkında ‘beyaz kod’ vermişti.

Günay, bu olaydan 1,5 ay sonra mesai sonrası kendisini takip eden 3 kişinin sopalı saldırısına uğramıştı. Yaralanan Günay, Torbalı’daki hastanede yapılan müdahalenin akabinde Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.Saldırının ardından yapılan araştırmada şüphelilerin, hakkında ‘beyaz kod’ verilen S.A. ile ağabeyleri F.A. ve S.A. olduğu tespit edilmiş, gözaltına alınan zanlılar sevk edildikleri hakimlikçe tutuklanmıştı.

3 kardeş hakkında, ‘kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak formda taammüden yaralama’ suçundan dava açılmıştı. Hazırlanan iddianamede, olayda kullanılan ‘sopa’nın silah olarak nitelendirilirken sanıkların ‘kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak formda taammüden yaralama’ suçundan 2 yıl 3’er aydan 6 yıl 9’ar aya kadar mahpusla cezalandırılmaları istenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu