Haber

Altun: “Belediyemizin borcu yok”

Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun, belediyenin borcu olmadığını, hatta Vilayetler Bankası’nda paralarının dahi olduğunu kaydederek, “Esnaf Bünyan Belediyesine mal vermek için sıraya giriyor” dedi. Ulaşım sıkıntısına da değinen Altun, “Ulaşım sorununu çözmek için bütün benliğimiz ile uğraşacağız” şeklinde konuştu.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu konuşmasında, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bünyan Belediyesi’nin hiçbir borcu olmadığını kaydeden Altun, “Belediyeyi biraz borçlu devraldık lakin gerek ticaretten gelmemiz nedeniyle gerekse en büyük özelliğimiz tasarruf yaparak, belediyenin bütün boşa harcamalarını kapatarak şuanda hiçbir borcumuz yok. Geçmiş devirden kalan Vilayetler Bankasının borcunun dışında, aslında caride birinci sene bitirmiştik. Günlük cariye harcamalarda Bünyan Belediyesine mal vermek için sıraya giriyorlar. Bugün sanayi de, esnafta buna dahildir. Alışverişimizi de Bünyan’dan yapmaya çaba ediyoruz. Bizim belediye olarak rastgele bir borçlu durumumuz yok. Borcumuz sıfır. Hatta Vilayetler Bankasında paramız var. Burası bir hizmet yeri lakin ticari de düşünmek lazım. Bunun için ayaktayız ve bunun için itimat veriyoruz. Bizimde bu ticari havayı koklayarak hareket etmemiz lazım. Belediyenin kasasına 1 TL fazla girerse o 1 TL hizmet olarak dönecek ve vatandaşımızda mutlu olacak. Bünyan Halıcık Şirketimizin de sıfır TL borcu var. Orada baya borç ödedik fakat onu da kapattık. O eski otobüsleri de tertemiz ettik. O hale geldik ki, inşallah yakın bir vakitte halı ticareti yapacağız” şeklinde konuştu.

“Ulaşım problemini çözmek için bütün benliğimiz ile uğraşacağız”

Ulaşım konusunda sıkıntıların olduğunu kaydeden Altun, “Arabalar küçük. Onu da Büyükşehir Belediyesi 30 adet sipariş vermiş. Oraya da el atacaklar. Memduh liderimden özel istirhamım. Biz 3-4 yıldır bununla uğraş diyoruz. Küçük araçların büyümesi lazım. Günlük 2 bin 500 kişi Kayseri’ye gidip geliyor ama çok zor şartlarda yolculuk yapıyorlar. Ulaşım büyükşehire geçtikten sonra küçük araba alındı. Aslında yarım araba Bünyan’a daha uygun otomobil. Artık kameralar ile biraz daha güzelleştirdiler fakat ben hala kâfi olduğuna inanmıyorum. Memduh liderimize her fırsatta söylüyoruz. Bu tahminen her tarafta külfet lakin Kayseri’ye en çok gidiş geliş yapan ilçeler Develi ile Bünyan gelir. 2 bin 500 yolcumuz var ve günlük gidip geliyor. Kooperatifte Bünyanlı lakin onlara nasıl bir yaptırım yaparlar, nasıl bir tavsiye bulunurlar. Biz bunun yolunu açıyoruz. Büyükşehir belediyesine “Lütfen ulaşımı Bünyan Belediyesine verin” dedim. Ben bu işi vatandaşın lehine çözeceğim. Bünyan Belediyesi araçta alabilir. Bir sürü yatırım yapıyoruz, aracımızı da alırız fakat yasa buna pürüz koyuyor. Tabi ki oradaki kooperatifi de mağdur etmeyeceğiz. Artık önümüzde kış var. Vatandaşlarımızın orada soğukta beklemeleri vicdanımızı yaralıyor ancak buna bir tahlil bulamadılar. Bu yıl bütün benliğimiz ile bunu çözmek için uğraşacağız. Büyükşehir ulaşıma çok büyük dayanak veriyor. ya bu dayanağı iki katına çıkaracağız ya da ne yapıp edip bu araçları büyüteceğiz” formunda konuştu. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu