İş

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında şirket çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi (TİS) imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre belediyeye bağlı şirketlerde çalışan personele yüzde 100 zam verildi.

Kentteki özel bir restoranda düzenlenen imza töreninde konuşan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, artış oranından dolayı Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Gaziantep’in zor bir coğrafyada bulunduğunu belirten Arslan, şöyle konuştu:

“Bugün yine keyifli bir toplu iş sözleşmesi için buradayız. Tüm zorluklar üst üste gelse de pandemi, deprem felaketi, hayat pahalılığı gibi zorluklarla mücadelede kararlı olmalıyız. Deprem sırasında her bir çalışanımız kendi misyonunun bilinciyle yola çıkarak kent ve kentliler için çalıştı.Bu başarının “Elbette hikâyesinin ödüllendirilmesi gerekiyordu. Toplu iş sözleşmesinde gördüğümüz rakamlar, Türkiye’de son dönemde imzaladığımız protokol ve toplu sözleşmelerin en öne çıkanlarından biri.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de toplu iş sözleşmesinin çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

Yaşanan afet ve salgın hastalıkların ardından kenti genişletme çabalarının sonuç verdiğini belirten Şahin, “Bu kente hizmet etmek için öncelikle meslektaşlarımın emin olması gerekiyor. Artık tüm Türkiye Gaziantep modelini konuşuyor. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu güçle yolumuza devam ediyoruz. Hepimiz işimizi çok iyi yapmalıyız.” “Bu anlayışla yolumuza devam etmeliyiz. Bir sözümüz vardı. Dualarımızı aksatmadan çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. En zor şartlarda bile çalışanlarımızın isteklerini almamız gerektiğini söyledik.” İfadelerini kullandı.

Hizmet-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanı Halil İbrahim Tanrıöver, toplu iş sözleşmesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesiyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazibel AŞ, Gazi Ağaç AŞ, Gazi Danışmanlık AŞ, Gaski Güç AŞ, Gazi Kültür AŞ, Gazi Bilişim AŞ, Gazi Konut AŞ çalışanlarının maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı. İkramiyeler ise 52 yevmiyeden 60 yevmiyeye çıkarıldı. .

haberazdavay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu