Haber

Şanlıurfa’da Gençlere Yönelik 6 Spor Tesisi İnşa Ediliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik düzenlediği spor Tesislerin sayısı her geçen gün artıyor. Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kentte, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle 3 ilçede 6 spor tesisi inşa ediliyor.

Yaş ortalaması 20,6 ile Türkiye’nin en genç nüfusa sahip olan Şanlıurfa’da, gençlerin sporla buluşmasına olanak sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, 3 merkez ilçede 6 spor tesisinin yapımına başladı.

Gençlerin sportif faaliyetlerini geliştirmek amacıyla Spor Okulları, Tenis Dünyası ve Gençlik Merkezleriyle Şanlıurfa halkına hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan spor tesislerinin sayısını her geçen gün artırıyor. Şanlıurfa’nın spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan spor tesislerinden yararlanan gençler, birçok spor dalında başarılara imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde gençlere yönelik 6 tesis inşa ediliyor. Temeli yakın zamanda atılan spor tesislerinin inşaat çalışmaları hızla sürüyor. 250 tribün kapasiteli basketbol sahası, voleybol sahası ve iki antrenman salonunun yer aldığı spor tesisleri, bölgenin hava koşulları dikkate alınarak tasarlandı.

Şanlıurfalı gençlere yönelik tasarlanan spor tesisleri en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak. – ŞANLIURFA

hacilarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu