Haber

Vali Yavuz’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yavuz, mesajında, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan kurtuluş hareketinin, cumhuriyetin başlangıcı ve ülkenin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için ilk adım olduğunu belirtti.

104 yıl önce Samsun’da başlayan milli mücadelenin, büyük zorluklar ve fedakarlıklar, milletin topyekün seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandığını vurgulayan Yavuz, vatan topraklarına göz dikenlere karşı harekete geçen aziz Türk Milletinin aziz olduğunu söyledi. büyük bir vatan sevdasıyla, kahramanlık ve destansı cesaretle vatan topraklarındadır. Bir gün bile tutsak kalmayacağını tüm dünyaya haykırdığını belirtti.

Gençlere seslenen Yavuz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal mücadelesinin sembol günü olan 19 Mayıs’ı geleceğin simgesi olan gençlere bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Gençler, yiğitliğimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Aldığınız terbiye ve kültürle insanlık pahasına vatan ve insanlık sevgisinin en pahalı örneği olacaksınız. Yükselen yeni nesil, gelecek sizin. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.’ “Gençlik bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek özverili ve özverili nesiller olarak geleceğe hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Milletimizin en büyük zenginliği onlara millet olarak güveniyoruz.” “

Gençlerin Türkiye’nin geleceği, yarının teminatı olduğuna işaret eden Yavuz, “Gençlerimizi nitelikli, bilgili ve gelecekte sorumluluk alabilen idealist bireyler olarak yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu duygularla. ve fikirleriyle, bağımsızlık mücadelemizin 104. yıl dönümünü en iyi şekilde kutlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve eşsiz komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimiz, aziz gençlerimiz, Kocaeli’li hemşehrilerimiz ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu